Záhradné náradie DeWit – recenzia úplnej špičky

 Doba čítania: 2–3 minúty
Recenzovaný produkt: Ručné náradie DeWit

hodnoceni-naradi-dewit-sk-2

Ručné náradie patrí do základnej výbavy každého záhradkára, preto si bez neho asi nikto z nás nedokáže fungovanie na záhrade predstaviť. Ja som sa po vystriedaní veľa hobbymarketového náradia rozhodla poobzerať po nejakom prémiovejšom a objavila som ručné náradie značky DeWit.

Zaobstarala som si lopatku, pretože tá sa nikdy nestratí, ručný kultivátor a špeciálny nástroj na odstránenie púpav. Ako ich po jednej sezóne používania hodnotím?

Prvé dojmy z náradia

Hneď ako som náradie vybalila z balíčka, bolo mi jasné, že som nešliapla vedľa. Síce som ich ešte nevyskúšala v akcii, ale už som bola nadšená tým, ako vyzerá. Toto je vec, ktorú možno muži neocenia, my ženy-záhradníčky však určite áno.

Kvalitní ruční nářadí DeWit

Náradie je ručne vyrobené zo švédskej ocele, násady sú vyrobené z kvalitného dreva (európsky jaseň s certifikáciou FSC) a nechýba na nich ani dierka pre ľahké zavesenie, aby sa mi pekne vynímalo v dielničke. To, že sa náradie DeWit vyrába v Holandsku, som sa dozvedela až z násady, a vlastne ma to ani neprekvapilo – jednoducho super európska kvalita.

Ako sa s náradím pracuje?

Musím uznať, že s náradím je naozaj jedna radosť pracovať. Aj keď som sa práve rýpala v hutnejšej pôde, náradie s tým nemalo najmenší problém.

Čepeľ lopatky na sadenie má skosené, stenčené ostré hrany a špicatý hrot, čo naozaj uľahčuje prácu. Krásne sa vám zaryje do pôdy, a to napríklad aj do tej ílovitej a dokážete s ňou preseknúť aj silnejšie korienky v pôde. Vôbec sa teda nemusíte obávať, že by ste napríklad čepeľ zdeformovali. O to opatrnejší však buďte a vždy si nasadzujte rukavice, nech sa neporaníte. 

Vďaka prispôsobenej ergonomickej násade padne náradie do ruky ako uliate. Je síce pravda, že keď náradie DeWit porovnám s „obyčajným“ náradím z hobbymarketu, je v ruke trochu ťažšie, ale to je samozrejme dané materiálmi, z ktorých je náradie vyrobené.

Lopatka aj kultivátor sú klasika, o tých teda nie je potrebné sa viac rozpisovať, ale za vypichnutie určite stojí odstraňovač púpav DeWit. Ja som si túto vychytávku obľúbila z toho dôvodu, že je to nástroj, ktorým sa naozaj efektívne zbavíte púpav. Podarí sa vám vytrhnúť celý jej koreň bez toho, aby ste museli kopať zbytočnú dieru do trávnika alebo záhonu. Tento odstraňovač je v podstate špirála, ktorú "naskrutkujete" na púpavu a potom už ju len stačí vytiahnuť. Nemám úplne rada používanie chémie na záhrade, takže mám z tohto objavu skutočnú radosť.


Určite aj vy vyskúšajte a nebudete ľutovať. Myslím, že už potom nikdy nebudete musieť kupovať iné náradie. Aj z toho dôvodu, že DeWit na svoje produkty ponúka doživotnú záruku.

Čo sa mi páči
Top kvalita a spracovanie
Vysoká odolnosť
Jednoduché použitie
Doživotná záruka
Stojí za zváženie
Obstarávacia cena
Vyššia hmotnosť kvôli použitým materiálom