Záhradné úložné boxy Prosperplast – poriadok na prvom mieste

 Doba čítania: 46 minút
Recenzovaný produkt: Plastové záhradné úložné boxy Prosperplast

hodnoceni-boxy-prosperplast-SK

V dnešnej recenzii sa spolu bližšie pozrieme na plastové úložné boxy značky Prosperplast, ktoré vytvárajú praktický úložný priestor na vašej záhrade či balkóne. Boxy najčastejšie využijete na uskladnenie vecí, ktoré chcete mať vonku vždy po ruke, ale zároveň je vhodné ochrániť ich pred nepriazňou počasia – polstre na záhradný nábytok, príslušenstvo na pestovanie, náradie, hračky aj čokoľvek ďalšie.

Boxy Prosperplast sú ľahké, odvetrané a chránia uschované predmety pred prípadným dažďom. Ľahko v nich uschováte vankúše zo záhradného nábytku, deky, záhradné potreby, menší nábytok alebo hračky pre deti. Vstavaný držiak s možnosťou uzamknutia.

Jednotlivé rozmery

Pri záhradných boxoch nemusí vždy platiť, že „čím väčší, tým lepší“. Veľmi často potrebujete umiestniť box na vopred vymedzené miesto pod pergolou, v dielni alebo na balkóne, kde naozaj nie je voľného priestoru nazvyš. Výhodou boxov Prosperplast je však rozmanitosť rozmerov (vzhľadom k výške, šírke i dĺžke) a teda aj objemov úložného priestoru. Vy si tak môžete podľa dostupného priestoru a ďalších svojich požiadaviek vyberať v širokej ponuke boxov.

Úložný box Biohort Rozmery boxu

RatoPlus 290

114 x 47 x 60 cm
objem: 290 l

Woodebox 140

58,5 x 46 x 55 cm
objem: 140 l

Woodebox 190 

78 x 43 x 55 cm
objem: 190 l

Woodebox 280 

116 x 43 x 55 cm
objem: 280 l

Boardebox 190

78 x 43 x 55 cm
objem: 190 l

Boardebox 280

116 x 43 x 55 cm
objem: 280 l

BoxeBoard 290

117 x 47 x 60 cm
objem: 290 l

Boxe Motuba 310

118 x 48 x 60 cm
objem: 310 l

Medzi najpredávanejšie kúsky patria boxy s objemom cca 300 litrov. Nespoliehajte sa však na to, že sú všetky dekory dostupné vo viacerých variantoch – napríklad box RATO PLUS s imitáciou ratanu nájdete iba v jednom variante (114 x 47 x 60 cm), naopak úložné boxy rady WOODEBOX či BOARDEBOX sú k dispozícii x 43 x 55 cm, ako aj väčšej variante (116 x 43 x 55 cm). Pri samotných WOODEBOX existuje dokonca najmenší variant (58,5 x 46 x 55 cm).

3463121-4_3463121-2-zahradni-box-woodebox-190-l-tmave-hneda-78-cm.jpg (1024×768)Design a farba

Keďže je box často na očiach, mal by byť aj dizajnovým kúskom, ktorý zapadá do okolitého priestoru. Medzi najrozšírenejšie farby patrí antracitová (tmavo šedá) a (tmavo) hnedá. Antracitové boxy svojou neutrálnou tmavo šedou farbou zapadnú k väčšine moderných stavieb a priestorov, naopak tie hnedé pôsobia v záhrade prirodzenejšie. Keď už sme pri naturálnom vzhľade, možno ho podporiť boxom s imitáciou dreva, ktorý je v spojení s hnedou farbou veľmi obľúbenou kombináciou. K ďalším dekórom patrí už spomínaný ratan či palubovky bez dekóru dreva.

3465329_cc91d3359e-ppmbr310-s433-1.jpg (1024×768)

Doručenie a montáž

Boxy zasielame v rozloženom stave v kartónovej krabici, preto vám ich doručí štandardná balíková služba. Pri preberaní balíka si určite dajte pozor na poškodenie krabice, ktoré môže signalizovať, že v priebehu prepravy došlo aj k zničeniu plastových dielov vo vnútri krabice. V prípade, že si teda na vonkajšom obale všimnete akékoľvek pretlačenie, roztrhnutie alebo iného poškodenia, nechajte si od dopravcu túto skutočnosť potvrdiť – výrazne to potom uľahčí prípadnú reklamáciu poškodenia.

Po rozbalení zistíte, že sa väčšina boxov skladá z niekoľkých plastových dielov, ktoré je potrebné do seba zacvakať. Práve vďaka tomuto systému upevňovania sa zaobídete bez akéhokoľvek náradia. Pri montáži boxu sa vám bude hodiť aj originálna krabica, pretože práve na nej je často vytlačený návod. A ak sa jej náhodou zbavíte ešte pred zostavením boxu, nič sa nedeje – montáž pravdepodobne zvládnete aj bez návodu. Jeden človek zvládne úložný box hravo zložiť do 5 minút. Len pozor – po zostavení boxu je veľmi ťažké box bez poškodenia znovu rozložiť.

Susedov tip: Box pred zostavením určite nenechávajte v chladnom alebo dokonca mrazivom počasí. Pri zacvakávaní môže dôjsť vplyvom studeného plastu k nevratnému poškodeniu/zlomeniu zámkov. 

Zlepšováky

Predovšetkým v prípade manipulácie s plným boxom oceníte, že niektoré modely (napr. BOXE MATUBA či BOXE BOARD) majú kolieska pre lepšiu manipuláciu. Plastové boxy majú aj po boku integrované rukoväte, čo uľahčuje ich prenášanie z miesta na miesto. Všetky boxy značky Prosperplast majú tiež očko na prevlečenom visiacom zámku, ktorý zaistí, že sa do boxu nikto nedostane alebo že sa veko vplyvom silnej poryvu vetra samovoľne neotvorí. Ukrývanie cenností do boxu však neodporúčame, pretože malý zámok ani celoplastový box celkom určite nepredstavujú úplne spoľahlivú ochranu. 

3465326-9_zahradni-box-boxe-matuba-4-4-wm0-1.jpg (1024×768)

Materiál

Boxy sú vyrábané z kvalitného a voči poveternostným vplyvom, UV žiareniu a vlhkosti odolného plastu. Tento materiál zaistí, že veci vo vnútri boxu zostanú suché a chránené pred dažďom, snehom alebo slnečným žiarením. Plastový materiál je navyše ľahko udržiavateľný – box tak v prípade potreby stačí umyť handričkou a jarovou vodou.

Pokiaľ preferujete tvrdený plast, je lepšie siahnuť po radoch BOXE MATUBA, RATO PLUS alebo BOXE BOARD. Aj napriek tomu, že to výrobca zakazuje, tieto boxy v rámci testovania ľahko uniesli nášho 90-kilogramového kolegu. Naopak rady WOODEBOX a BOARDEBOX sú vyrobené z tenšieho plastu, ktorý takú nosnosť nemá a pri náraze či stlačení môže jednoduchšie dôjsť k poškodeniu. V ostatných aspektoch sú spomínané rady boxov Prosperplast porovnateľné.

Ako vypadá box po 3 rokoch používania?

Odolnosť materiálu sme vyskúšali na testovacom boxe, ktorý sme nechali čeliť všetkým rozmarom počasia 3 ROKY V KUSE. Na úložný box pršalo, pražilo slniečko, prášilo sa, v zime bol dokonca pokrytý snehom a čelil mrazom. Ako je možné vidieť na videu nižšie, plast nielenže nestratil farbu, ale tiež zachoval svoje vlastnosti a nezačal na žiadnom mieste krehnúť, čo sa u nekvalitných ázijských výrobkov bohužiaľ často deje.


Celkový dojem z boxu je veľmi uspokojivý, a to aj vďaka pomeru cena/výkon, kedy väčšie boxy (cca 280 litrov) zoženiete okolo 40 Eur, menšie boxy ešte o pár Eur lacnejšie.

Čo sa mi páči
Veľmi jednoduchá montáž bez náradia
Nízka cena
Široká ponuka rozmerov, farieb a dekórov
Kolieska, držadlá a otvor pre zámok
Čo sa mi nepáči
Niektoré rady boxov sú vyrobené z tenšieho plastu
Zle rozložiteľné – možnosť polámania plastových zámkov