Spôsoby balenia zásielok

Perfektne a bezpečne zabalený tovar je pre nás prioritou. Proces balenia vašich objednávok sme prispôsobili tak, aby sme minimalizovali riziko poškodenia počas prepravy. Pokiaľ by vám predsa len dorazil tovar nejakým spôsobom poškodený prepravou, dajte nám prosím obratom vedieť, aby sme spolu všetko čo najskôr vyriešili. Prosíme vás, aby ste pri zjavnom poškodení zásielku od prepravcu ani nepreberali, prípadne s ním pri prevzatí spíšte protokol o poškodení.

Pretože nám záleží na našom okolí a prírode, využívame v niektorých prípadoch na balenie už použité krabice. Zároveň si sami recyklujeme použité kartóny, ktoré ďalej využívame ako výplňový materiál.

Nižšie sú uvedené konkrétne príklady balenia rôznych typov zásielok - od tých najmenších až po tie skutočne nadrozmerné.

Štandardné balíkové zásielky

Tovar balíme podľa jeho veľkosti a váhy do krabíc či kartónového obalu. Ďalej k tovaru pridávame aj výplňový materiál, aby nedošlo k poškodeniu nárazom či neopatrným zaobchádzaním. V prípade atypického tovaru (napr. vonkajšie ohnisko) balíme zásielku z dôvodu rozmerov, atypického tvaru a lepšej manipulácie pri preprave do strečovej fólie.

Krehký tovar pre istotu ešte označujeme navyše páskou "Pozor krehké".

mceclip2-15 mceclip5-2

mceclip1-26 mceclip2-16

Záhradné skleníky z polykarbonátu

Oblúkové polykarbonátové skleníky vám doručíme v dvoch častiach - oceľové profily a polykarbonát. V závislosti od typu konštrukcie môžu byť profily v krabici, alebo voľne ložené. Polykarbonátové dosky (cca 2,1 x 6 m) dodávame vo voľne naloženom stave, prípadne stočené do rolky (cca 2 x 2 m). Spôsob dodania polykarbonátu záleží na viacerých okolnostiach (typ prepravcu, hrúbka dosiek, vonkajšia teplota) a preto nie je možné vopred zaručiť, ako vám budú dosky doručované.


mceclip0-74 mceclip1-27

Záhradné skleníky zo skla

Skleníky zo skla zasielame ako súbor profilov v krabici a naformátovaných skiel, najčastejšie uložených v drevenom boxe. Pri doručovaní vám v niektorých prípadoch môže prepravca či náš vodič tieto sklá z prepravného boxu vyskladať, a preto je vhodné mať pripravené miesto na uloženie skla.

mceclip1-19

Kachle, sporáky, krbové vložky

Tento typ nadrozmerného a ťažkého tovaru (sporáky alebo krbové kachle) balíme na paletu, ktorá je opatrená drevenou klietkou, prípadne je tovar ešte dodatočne chránený kartónom. Pozor, záručné listy sú väčšinou lepené na vonkajší obal (aby ste ich nedopatrením nevyhodili).

mceclip0-71 mceclip1-25