Substrát kvetinový s ílom GRAMOFLOR 5 l

Kód: GR1075-24200005
€2,50 / ks €2,07 bez DPH
Odoslanie do 24 hodín (122 ks)
Možnosti doručenia

Substrát je vyrobený z kvalitnej rašeliny a obnoviteľných surovín pôvodom z lesného hospodárstva a záhradníctva. Je obohatený expandovanou bridlicou pre lepšie prevzdušnenie koreňového balu. Optimálny pomer všetkých týchto komponentov zaisťuje rovnováhu medzi vodnou a vzdušnou kapacitou. Zdravý rast koreňov je predpokladom na rýchly rast nadzemnej časti rastliny a bohatej násade kvetov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Rozsah a spôsob použitia

Substrát je určený na výsadbu a pestovanie trvaliek, krov a stromov. Substrát nie je vhodný pre vresoviskové rastliny, napr. rododendrony. Predpokladom úspešného ujatia sa rastliny na novom stanovisku je príprava pôdy a výsadbovej jamy. Dôkladné prekyprenie okolitej pôdy podporí správne prekorenenie a dobrý prístup vzduchu ku koreňom rastlín. Jama by mala byť približne dvojnásobná než je koreňový bal vysadzovanej rastliny. Na vyplnenie jamy použite pôvodnú zeminu zmiešanú so substrátom v pomere 1:1. Pestované rastliny prihnojujeme podľa ich druhu a nárokov a podľa spôsobu pestovania.

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

Substrát môže miestami dráždiť pokožku alebo sliznicu. Pri práci dodržiavajte základné hygienické pravidlá a používajte ochranné rukavice. Po práci umyte ruky vodou a mydlom a ošetrite reparačným krémom.

Prvá pomoc

Zasiahnuté miesta opláchnite prúdom studenej vody a následne ošetrite krémom. Pri zasiahnutí očí tieto preplachujte pod tečúcou vodou po dobu aspoň 5 minút. Pri požití a v prípade iných komplikácií vyhľadajte lekárske ošetrenie.

Skladovanie

Skladujte oddelene od potravín, v krytých priestoroch bez prieniku zrážkovej vody, vystavenia priamemu slnečnému žiareniu a vplyvu poveternostných podmienok. Odporúčaná teplota skladovania je do 20°C. Uchovávajte mimo dosah detí. 

Dodatočné parametre

Kategória: Substráty
Hmotnosť: 1,6 kg
Objem: 5 l
Balenie: 5 l
Obdobie aplikácie: Nie je obmedzené
Obohatené o: vrchovisková rašelina, kompost
Použitie: Okrasné dreviny, Trvalky, Izbové rastliny
Vhodné pre: Okrasné dreviny, Izbové rastliny, Kvitnúce rastliny, Drobné ovocie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Substráty novej generácie Gramoflor, idú cestou znižovania podielu rašeliny v prospech obnoviteľných zdrojov. Kvalitné, nemecké substráty Gramoflor – všetko z jednej ruky! Podľa motta „Kvalita začína od koreňov!“ Sú vhodné aj ako substráty na pestovanie v skleníku.

Aj preto, že veríme v nájdenie alternatívnych surovín budúcnosti, za účelom ochrany prírody, pridali sme do našej ponuky substráty a kôru tejto značky. Nájdete tu substrát na výsev a množenie, na balkónové rastliny, orchidey, ale aj profesionálny substrát s univerzálnym záhradným využitím, ktorý sa osvedčil u profesionálnych realizátorov záhrad.

Balkonovky | www.zahradnictvipapez.cz