Silvestrovské drinky s bylinkami

 drinky_s_bylinkami

Po Vianociach, sviatkoch pokoja a pohody, nasledujú tradične dni osláv konca tohto a začiatku budúceho roka, teda Silvester a Nový rok. A k týmto oslavám tiež úplne neodmysliteľne patrí zábava - vrátane drinkov.

Pestujete si doma bylinky a chceli by ste ich aj v tomto období dobre zužitkovať? Pripravili sme si pre vás pár tipov na drinky, kde čerstvé bylinky využijete. Prípravou týchto nápojov môžete potešiť celý okruh vašich priateľov i susedov.

Pre milovníkov ginu

Pri príprave tohto drinku využijete bazalku. Potom už len stačí nezabudnúť predovšetkým na gin, hrozno, citrónovú šťavu, cukrový sirup (postačí cukor) a bezpochyby tiež ľad.

Tip od suseda: Poháre by ste mali pred prípravou vychladiť rozdrveným ľadom alebo ich stačí na malú chvíľu strčiť do mrazničky.

Niekoľko guľôčok hrozna spolu s lístkami bazalky roztlačte a pridajte kocky ľadu. Ďalej prilejte gin, rovnaké množstvo citrónovej šťavy a polovičné množstvo cukrového sirupu či cukru. Všetky ingrediencie dôkladne pretrepte. Do pohára by ste mali drink nalievať cez sito. Nakoniec môžete nápoj dozdobiť lístkami bazalky.

2a

Tak trochu iné Martini

Ozvláštnite si tento obľúbený drink čerstvou vetvičkou rozmarínu. Okrem rozmarínu si pripravte samozrejme gin a vermút, a na ozdobu aj zelené olivy.

Gin a vermút zmiešajte a pridajte pár vetvičiek rozmarínu, ktoré je potrebné najskôr pretrieť v ruke, aby sa uvoľnilo ich aróma. Pripravenú zmes nechajte aspoň hodinu chladiť. Pri podávaní na zostávajúce vetvičky rozmarínu navlečte olivy, vložte do pohára a ihneď zalejte zmesou alkoholu.

3a

Netradičný prípitok

Máte radi ako novoročný prípitok pohárik sektu, ale zároveň by ste chceli túto klasiku niečím oživiť? Pripravte si lístky mäty, ďalej tiež práškový cukor a samozrejme nevyhnutne šampanské (nemusí byť to pravé).

Príprava tohto netradičného novoročného prípitku s názvom Champagne Julep je veľmi jednoduchá. Stačí iba podrviť lístky mäty a zmiešať ich s cukrom. Takú zmes už len stačí nasypať na dno pohára, doliať vychladeným šampanským a ozdobiť mätovým lístkom.

1-(1)

Posledný tip roku 2022: Ak vás na Nový rok ráno prepadne opica, aj v tomto prípade bylinky pomôžu. Uvarte si bylinkový čaj - z mäty, žihľavy, harmančeka - vyskúšať môžete aj z čerstvého zázvoru. Čaj si doslaďte najlepšie medom, aby ste späť do tela dostali krvný cukor.

Všetkým susedom ďakujeme za spoločný rok 2022 a tešíme sa na stretnutie aj v roku nasledujúcom.

Team Od Suseda