Kachle s výmenníkom NIVALA antracit, sivá dlažba, chrómové kovanie

Kód: HS0432337010000
€2 420 / ks €2 000 bez DPH
Skladom (3 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle s výmenníkom Haas+Sohn NIVALA s výkonom až 16 kW (11,1 kW do vody/5 kW do vzduchu) v antracitovej farbe so sivým obkladom (pri kúrení s drevenými polenami).

haas-tercialni-spalovani-skhaas-vychlazena-smycka-skhaas-vymenitelny-vymenik-skhaas-privod-vzduchu-sk

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle s výmenníkom Haas+Sohn NIVALA v antracitovom prevedení so sivou dlažbou na boku a chrómovým kovaním, nájdu svoje uplatnenie v novostavbách aj existujúcej zástavbe. Kachle spájajú tradičný obdĺžnikový tvar a moderný dizajn s decentne zaoblenými hranami.

  • jednoduchý štýl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízke emisie
  • dlhodobo preverená kvalita

Kachle NIVALA sa vyrábajú v antracitovej farbe so sivým obkladom, alebo vo farbe čiernej, s béžovým obkladom. Oba farebné varianty sa dodávajú vo verzii s odpojiteľným teplovodným výmenníkom. Kachle sú vyrobené z kvalitného 2-5 mm oceľového plechu, lakované špeciálnym žiaruvzdorným lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám.

Uchvátia vás svojím luxusným prevedením a väčšími sklenenými dvierkami zo špeciálnej sklo-keramickej hmoty s vysokou tepelnou odolnosťou, ktoré zaručujú nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Pod presklenou časťou kachlí nájdete priestor určený pre skladovanie dreva, či drevených brikiet.

Efektívne spaľovanie

Tieto kachle sú vysoko efektívne tiež vďaka možnosti terciárneho spaľovania, kedy dochádza k procesu zužitkovania zvyškových horľavých plynov, ktoré by bežne odchádzali so splodinami komínom. Vďaka tejto funkcii tak dochádza k zvýšeniu účinnosti spaľovania a tým aj nižšej spotrebe dreva.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ak príde vo vašom dome k výpadku elektrického prúdu, hrozí, že dôjde k prehriatiu. Táto nepríjemnosť sa dá ale jednoducho vyriešiť zakúpením ochladzovacej slučky, ktorá v prípade takejto nehody slúži ako poistka, ktorá zabráni prehriatiu výmenníka. Kachle sú na jej dodatočnú montáž prispôsobené.

Radi by ste pridali či vymenili výmenník?

Tieto kachle sú prispôsobené ďalším úpravám. U týchto kachlí tak môžete kedykoľvek výmenník odpojiť a pridať do kachlí túto záslepku. Zároveň túto možnosť oceníte vo chvíli, keď zapájate či odpojujete kachle z vykurovacieho systému a zaistíte tým zjednodušený celkový servis kachlí.

Staviate nový nízkoenergetický dom? Rekonštruujete a zvyšujete podiel izolácie pre váš byt?

V tom prípade sú pre vás tieto kachle ideálnou voľbou! Vďaka možnosti dodatočného doplnenia externého prívodu vzduchu vám doprajú dostatok času na rozhodovanie. Môžete ich najprv používať ako teplovzdušné kachle a časom k nim bez problémov môžete dokúpiť a pripojiť prívod vzduchu z vonkajších priestorov, vďaka čomu nedochádza k spaľovaniu už ohriateho vzduchu z miestnosti a efektivita spaľovania opäť rastie. Zároveň vám kachle nebudú brať drahocenný vzduch v miestnosti a vy tým pádom nebudete musieť tak často vetrať.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je technická dokumentácia k produktu, ktorú nájdete v súvisiacich súboroch.

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky. 

Pripojenie krbových kachlí ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tieto kachle (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle s teplovodným výmenníkom
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 220 kg
Farba: antracit
Hĺbka: 60 cm
Modelový rad: Nivala
Šírka: 64 cm
Výška: 124 cm
Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výmenník)
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Áno
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 120 - 129 cm
Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 11,1 kW
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Palivo: ekobrikety, hnedouhoľné brikety, kusové drevo
Spotreba paliva: 4,0 kg
Terciárny prívod vzduchu: Áno
Typ kachlí: Kachle s výmenníkom
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 70 - 280 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 280 m3
Výmenník: Áno
Vývod dymovodu: horný
Celkový menovitý výkon: 16,1 kW
Menovitý výkon do priestoru: 5 kW
Menovitý výkon do vykurovacej sústavy (výmenník): 11,1 kW
Výměník: Ano
Plášť kachlí: oceľový plech

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roku 1995 spojením bývalej tradičnej rumburskej firmy Rukov s rakúskou spoločnosťou Reischl GmbH. Filozofiou spoločnosti je vyrábať kvalitné výrobky za priaznivú cenu a predovšetkým spokojnosť zákazníkov. To sa odráža v dizajnových riešeniach krbových kachlí, ktoré sú hrejivým doplnkom nielen moderne zariadených domácností, rekreačných chalúp, ale aj tradične pojatých interiérov.

HAAS+SOHN Rukov (haassohnrukov) - Profile | Pinterest