Kachle s výmenníkom PRITY NS26

Kód: HO981
€1 261,40 / ks €1 042,48 bez DPH
Skladom (7 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle Prity NS s výmenníkom a výkonom 29 kW (26 kW do vody/3 kW do vzduchu) vo farbe biela/bordó. Vykurovacia schopnosť kachlí činí viac než 400 m3. Tieto kachle nie je možné prevádzkovať bez pripojenia k vykurovacej sústave (radiátorom). Vývod dymovodu s priemerom 130 mm je umiestnený v hornej časti kachlí. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Praktické a výkonné kachle s teplovodným výmenníkom PRITY NS26 sú zaručenou voľbou pre všetkých, ktorí očakávajú vysoký výkon, kvalitné prevedenie a priaznivé ceny. Výmenník týchto kachlí dosahuje menovitého výkonu do vykurovacej sústavy 26 kW a 3 kW do priestoru. V súčte s výkonom kachlí vám pomôže vykúriť priestor s objemom až 400 m3. Pod kachlami môžete využiť priestor na zloženie dreva. Na vrchné napojenie dymovodu vám stačia rúry s priemerom 150 mm.

Špecifikácia

Telo kachlí je vyrobené z 2 mm plechu, telo výmenníka z 5 mm plechu. Spaľovacia komora pece je vybavená tepelne odolným keramickým sklom. Kachle sú vybavené tiež dymovou klapkou, ktorá vám zaručí možnosť regulácie intenzity plameňa. Súčasťou týchto krbových kachlí je teplovodný výmenník. Teplovodný výmenník slúži k možnosti pripojenia vykurovacích telies alebo zásobníkového ohrievača vody. Kachle sú opatrené aj ukazovateľom teploty a tlaku.

Pripomíname, že pri krbových kachliach s príkonom 10-300 kW je nutné vykonať odbornú revíziu aspoň 1x za dva kalendárne roky.

Váhate, či sú tieto kachle pre vás tie pravé? S rozhodnutím vám pomôžu informácie v tomto popisku a uvedené parametre kachlí.

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky. 

Ako vybrať správne kachle?

Premýšľate o nákupe kachlí? Pred výberom je dobré si rozmyslieť, kam chcete kachle umiestniť a aké priestory nimi plánujete vykurovať. Prvým dôležitým parametrom je preto celkový výkon, od ktorého sa odvíja vykurovacia schopnosť kachlí. Všeobecne platí, že na 1 kW výkonu pripadá 16 - 20 m3 vykurovaného priestoru. Pri lepšie izolovaných domoch je potom tento pomer ešte vyšší.

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo ju vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku. Čo jednotlivé parametre značia, sa dozviete v nápovede (zelený otáznik pri parametre).

Pripojenie krbových kachlí ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tieto kachle (O 130 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Balenie a spôsob doručenia

Produkt vám doručíme paletovou prepravou a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu. Prepravca doručí produkt k prvým uzamykateľným dverám. Samotné kachle budú najčastejšie zabalené v ochrannom drevenom ráme a umiestnené na polpalete. V inom prípade sú kachle pripevnené páskou k polpalete, omotané strečovou fóliou a vo vnútri aj zvonku vyplnené kartónom. Pokiaľ máte ku kachliam objednané aj iné produkty, budú vám doručované v samostatnom balíku (bez ďalších nákladov). 

Čo o kachliach PRITY hovoria zákazníci

,,Kachle už máme v prevádzke a sme spokojní. Spĺňajú na 100% naše očakávania. Ďakujeme." (Slavo)

,,Som spokojná, prevedenie kachlí je celkom kvalitné a pekné, lepšie ako som podľa obrázku očakávala. V jednoduchosti je krása. Kachle fungujú, rúra pečie." (Monika)

,,Veľmi výkonné kachle za nízku cenu." (Dagmar)

,,Je to paráda - vykúrim s nimi celý spodok domu! 3 miestnosti 5 * 5 m, vysoké 3,20 m" (Zdena)

,,Kachle sú krásne, robustné a hlavne kúria." (Pavol)

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle s teplovodným výmenníkom
Hmotnosť: 159 kg
Farba: biela, bordó
Hĺbka: 51 cm
Modelový rad: NS
Šírka: 57 cm
Výška: 115 cm
Celkový výkon (skupina): nad 18 kW (výmenník)
Dymovod - priemer: 130 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 50 - 59 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 50 - 59 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 110 - 119 cm
Maximálna dĺžka polena: 38 cm
Palivo: kusové drevo, dřevené brikety
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): více než 400 m3
Vývod dymovodu: horný
Celkový menovitý výkon: 29 kW
Emisná trieda: Ecodesign
Max. tlak: 1,5 bar
Menovitý výkon do priestoru: 3 kW
Menovitý výkon do vykurovacej sústavy (výmenník): 26 kW
Napojenie na výmenník (priemer): 1"
Objem výmenníka: 62 litrů
Prikladaci otvor (Š x V): 23 x 20 cm
Rozmery ohniska (Š x H x V): 43 x 39 x 52 cm
Rúra: Nie
Účinnosť: 0,89
Výměnník: Áno
Plášť kachlí: oceľový plech

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská spoločnosť založená v roku 1995, ktorá sa špecializuje na výrobu krbových kachlí a vložiek a sporákov či kotlov na tuhé palivá. Medzi hlavné výhody produktov Prity patrí vysoký výkon dodávaných výrobkov za veľmi nízke ceny. Všetky produkty značky Prity sú označené emisnou triedou 4, ich prevádzka aj predaj je teda bez obmedzenia možný aj po roku 2022.

Kachle Prity v našom sortimente: