Krbové kachle ČIČMANY

Kód: HS0434325000000
€1 750 / ks €1 446,28 bez DPH
Skladom (3 ks)
Možnosti doručenia

Štýlové krbové kachle Haas+Sohn ČIČMANY s výkonom až 6,3 kW. Svojím vzorom kachličiek v olivovo zelenej farbe spolu s farbou slonovej kosti pripomenú staré kachle a pece z chalúp našich predkov. Kachle sú nielen krásne a nostalgické, ale hlavne funkčné, keď dokážu vykúriť priestor s veľkosťou 114 m3.

Detailné informácie

Podrobný popis

Krása tradície dáva krbovým kachliam ČIČMANY z radu HOME svoju jedinečnosť. Vzor na kachličkách je inšpirovaný vzorom z obce Čičmany, ktorá je známa svojou typickou svetoznámou architektúrou a maľbami. Kombinácia slonovej kosti a olivovo zelenej farby vám pripomenie staré kachle a pece u babičky. Prečo si ich teda nezaobstarať a nemať krásnu rustikálnu atmosféru každý deň? Kachle Čičmany vám nezaberú veľa miesta, sú vysoké len necelý meter a hĺbkou zaberú do priestoru iba 35 cm. 

Majú výkon 6,3 kW a v pohode vykúria priestor o veľkosti 114 m3. Do ohniska sa zmestia polená s maximálnou veľkosťou 33 cm. Pod ním môžete ešte využiť priestor na zloženie dreva. Na vrchné napojenie dymovodu vám stačia rúrky s priemerom 130 mm.

Kachľové pece sú nielen krásne a nostalgické, ale hlavne funkčné. Kachľové pece dokážu počas horenia nazhromaždiť teplo a postupne ho uvoľňovať do miestnosti ešte dlho po vyhasnutí ohňa. Spotrebujú tak menšie množstvo paliva a sú ekologické.

HS Čičmany

 

Popis kachlí

Sklenené dvierka sú vyrobené zo špeciálnej sklo-keramickej hmoty s vysokou tepelnou odolnosťou do 850 °C, a poskytnú vám nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Kachle majú výkon 6,3 kW a v pohode vykúria priestor o veľkosti 114 m3. Do ohniska sa zmestia polená s maximálnou veľkosťou 33 cm. V spodnej časti kachlí je priestor na zloženie dreva. Na vrchné napojenie dymovodu vám stačia rúrky s priemerom 130 mm.

 

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLY VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (O 130 mm)

Dymová rúra 100 cm 

Dymová rúra 50 cm

Dymové koleno

Zder

Ružica

Dymové redukcie

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Balenie a spôsob doručenia

Produkt vám doručíme paletovou prepravou a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu. Prepravca doručí produkt k prvým uzamykateľným dverám. Samotné kachle budú najčastejšie zabalené v ochrannom drevenom ráme a umiestnené na polpalete. V inom prípade sú kachle pripevnené páskou k polpalete, omotané strečovou fóliou a vo vnútri aj zvonku vyplnené kartónom. Pokiaľ máte ku kachliam objednané aj iné produkty, budú vám doručované v samostatnom balíku (bez ďalších nákladov). 

Čo o sporáku PRITY hovoria zákazníci

,,Kachle už máme v prevádzke a sme spokojní. Spĺňajú na 100% naše očakávania. Ďakujeme." (Slavo)

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 117 kg
Hĺbka: 39 cm
Modelový rad: Číčmany
Šírka: 62 cm
Výška: 96 cm
Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW
Dymovod - priemer: 130 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 30 - 39 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 90 - 99 cm
Palivo: hnedouhoľné brikety, kusové drevo, drevené brikety
Rozsah výkonov do priestoru: 2 - 6,3 kW
Typ kachlí: Krbové kachle
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 80 - 120 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 120 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: horný
Menovitý výkon do priestoru: 6,3 kW
Výměník: Ne
Plášť kachlí: keramika

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roku 1995 spojením bývalej tradičnej rumburskej firmy Rukov s rakúskou spoločnosťou Reischl GmbH. Filozofiou spoločnosti je vyrábať kvalitné výrobky za priaznivú cenu a predovšetkým spokojnosť zákazníkov. To sa odráža v dizajnových riešeniach krbových kachlí, ktoré sú hrejivým doplnkom nielen moderne zariadených domácností, rekreačných chalúp, ale aj tradične pojatých interiérov.

HAAS+SOHN Rukov (haassohnrukov) - Profile | Pinterest