Krbové kachle LEVANGER čierne

Kód: HS0434817600000
€1 060 / ks €876,03 bez DPH
Skladom (2 ks)
Možnosti doručenia

Krbové Kachle Haas+Sohn LEVANGER s výkonom až 6,5 kW v čiernej farbe s praktickým boxom na drevo.

haas-reflexni-easy-control-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle Haas+Sohn LEVANGER v elegantnej čiernej farbe nájdu svoje uplatnenie v novostavbách aj existujúcej zástavbe. Kachle spájajú tradičný obdĺžnikový tvar, minimalizmus a nadčasový dizajn, ktorý zapadne do každého interiéru. 

  • jednoduchý štýl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízke emisie
  • dlhodobo preverená kvalita

Kachle LEVANGER sa dodávajú v čiernej farbe a sú vyrobené z kvalitného 2-5 mm hrubého oceľového plechu, lakované špeciálnym žiaruvzdorným lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám. 

Uchvátia vás pevné liatinové dvierka so špeciálnym veľkoplošným sklom, ktoré je schopné odolávať teplotám až 800oC, a ktoré zaručujú nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Iste oceníte aj priestranný a praktický box na uloženie dreva.

Komfortné ovládanie vzduchu

Pre docielenie efektívneho spaľovania a tým pádom aj ušetrenia nákladov na kúrenie sú tieto kachle opatrené funkciou Easy control, ktorá sa stará o komfortné ovládanie prívodu vzduchu. Vďaka páčke pod dvierkami kachlí tak budete schopní jednoducho korigovať prívod vzduchu v rôznych fázach kúrenia tak, aby dochádzalo k čo najefektívnejšiemu spaľovaniu.

Plánujete rekonštrukciu domu, či zvyšujete podiel izolácie pre váš byt?

V tom prípade sú pre vás táto kachle ideálnou voľbou! Vďaka možnosti dodatočného doplnenia externého prívodu vzduchu vám doprajú dostatok času na rozhodovanie. Môžete ich najprv používať ako teplovzdušné kachle a časom k nim bez problémov môžete dokúpiť a pripojiť prívod vzduchu z vonkajších priestorov, vďaka čomu nedochádza k spaľovaniu už ohriateho vzduchu z miestnosti a efektivita spaľovania opäť rastie. Zároveň vám kachle nebudú brať drahocenný vzduch v miestnosti a vy tým pádom nebudete musieť tak často vetrať.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je technická dokumentácia k produktu, ktorú nájdete v súvisiacich súboroch.

PRIPOJENIE KRBOVÝCH KACHLÍ KU KOMÍNU

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

RÝCHLÝ VÝBER DYMOVODOV PRE TIETO KACHLE (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ SA HODÍ

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 108 kg
Farba: čierna
Hĺbka: 40 cm
Modelový rad: Levanger
Šírka: 49 cm
Výška: 90 cm
Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW
Dymovod - priemer: 130 mm
Externý prívod vzduchu: Áno, Možno doobjednať
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 90 - 99 cm
Maximálny výkon do priestoru: 6,2 kW
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Palivo: ekobrikety, hnedouhoľné brikety, kusové drevo
Rozsah výkonov do priestoru: 2 - 6,2 kW
Spotreba paliva: 1,8 kg
Terciárny prívod vzduchu: Áno
Typ kachlí: Krbové kachle
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 110 m3
Výmenník: Nie
Vývod dymovodu: horný, zadný
Menovitý výkon do priestoru: 6 kW
Výměník: Ne
Plášť kachlí: oceľový plech

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roku 1995 spojením bývalej tradičnej rumburskej firmy Rukov s rakúskou spoločnosťou Reischl GmbH. Filozofiou spoločnosti je vyrábať kvalitné výrobky za priaznivú cenu a predovšetkým spokojnosť zákazníkov. To sa odráža v dizajnových riešeniach krbových kachlí, ktoré sú hrejivým doplnkom nielen moderne zariadených domácností, rekreačných chalúp, ale aj tradične pojatých interiérov.

HAAS+SOHN Rukov (haassohnrukov) - Profile | Pinterest