Krbové kachle s výmenníkom EBOLI AL II, kachličky karamel, ochladzovacia slučka

Kód: HS0332315740000
€2 740 / ks €2 264,46 bez DPH
Skladom (4 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle s výmenníkom Haas+Sohn EBOLI AL II s výkonom až 12 kW s kachličkovým obkladom bez dekoru v karamelovej farbe.

haas-tercialni-spalovani-skhaas-vychlazena-smycka-skhaas-privod-vzduchu-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle s výmenníkom Haas+Sohn EBOLI AL II v čiernom prevedení s kachľovým obkladom v karamelovej farbe nájdu svoje uplatnenie v novostavbách aj existujúcej zástavbe. Kachle spájajú nadčasový dizajn s tradičným kachľovým obložením v klasickom dekore, ktorý zapadne do každého interiéru.

  • jednoduchý štýl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízke emisie
  • dlhodobo preverená kvalita 

Kachle EBOLI si môžete vybrať v štyroch farebných prevedeniach. Vo farbe kachličiek buď zelenej, hnedej, karamel a tabak. Všetky farebné varianty sa dodávajú so spodným soklom v bielej farbe, môžete si ho ale natrieť ľubovoľnou farbou podľa svojho vkusu. 

Uchvátia vás svojím luxusným prevedením a väčšími sklenenými dvierkami zo špeciálnej sklo-keramickej hmoty s vysokou tepelnou odolnosťou, ktoré zaručujú nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Pod presklenou časťou kachlí nájdete priestor určený pre skladovanie dreva, či drevených brikiet.

Efektívne spaľovanie

Tieto kachle sú vysoko efektívne tiež vďaka možnosti terciárneho spaľovania, kedy dochádza k procesu zužitkovania zvyškových horľavých plynov, ktoré by bežne odchádzali so splodinami komínom. Vďaka tejto funkcii tak dochádza k zvýšeniu účinnosti spaľovania a tým aj nižšej spotrebe dreva.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ak príde vo vašom dome k výpadku elektrického prúdu, hrozí, že dôjde k prekúreniu. Táto nepríjemnosť sa vám s týmito kachľami nestane, pretože súčasťou balenia je ochladzovacia slučka, ktorá v prípade takejto nehody slúži ako poistka, ktorý zabráni prehriatiu výmenníka. Ochladzovacia slučku však nemožno z kachlí odňať. Ak uvažujete teda o inom bezpečnom pripojení kachlí do vykurovacej sústavy, pozrite sa na variant kachlí bez ochladzovacej slučky.

Staviate nový nízkoenergetický dom? Rekonštruujete a zvyšujete podiel izolácie pre váš byt?

V tom prípade sú pre vás tieto kachle s externým prívodom vzduchu ideálnou voľbou! Vďaka možnosti prívodu vzduchu z vonkajších priestorov nedochádza k spaľovaniu už ohriateho vzduchu z miestnosti a efektivita spaľovania opäť rastie. Zároveň vám kachle nebudú brať drahocenný vzduch v miestnosti a vy tým pádom nebudete musieť tak často vetrať.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je technická dokumentácia k produktu, ktorú nájdete v súvisiacich súboroch.

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky. 

Pripojenie krbových kachlí ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tieto kachle (O 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 168 kg
Farba: karamel
Hĺbka: 59 cm
Modelový rad: Eboli
Šírka: 70 cm
Výška: 99 cm
Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výmenník)
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Áno
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 50 - 59 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 70 - 79 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 90 - 99 cm
Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 8,5
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Palivo: hnedouhoľné brikety, kusové drevo, drevené brikety
Spotreba paliva: 0,8-3,5 kg
Terciárny prívod vzduchu: Áno
Typ kachlí: Kachle s výmenníkom, Krbové kachle, Kachle so soklom
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 70 - 220 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 220 m3
Výmenník: Áno
Vývod dymovodu: horný
Celkový menovitý výkon: 12,5 kW
Menovitý výkon do priestoru: 4 kW
Menovitý výkon do vykurovacej sústavy (výmenník): 8,5 kW
Výměník: Ano
Plášť kachlí: keramika

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roku 1995 spojením bývalej tradičnej rumburskej firmy Rukov s rakúskou spoločnosťou Reischl GmbH. Filozofiou spoločnosti je vyrábať kvalitné výrobky za priaznivú cenu a predovšetkým spokojnosť zákazníkov. To sa odráža v dizajnových riešeniach krbových kachlí, ktoré sú hrejivým doplnkom nielen moderne zariadených domácností, rekreačných chalúp, ale aj tradične pojatých interiérov.

HAAS+SOHN Rukov (haassohnrukov) - Profile | Pinterest