Kachle s výmenníkom ANDRUS antracit, sivý obklad

Kód: HS0433337020000
€2 800 / ks €2 314,05 bez DPH
Skladom (4 ks)
Možnosti doručenia

Krbové kachle s výmenníkom Haas+Sohn ANDRUS s výkonom až 16,1 kW (11,1 kW do vody/5 kW do vzduchu) v antracitovej farbe so sivým obkladom.

haas-tercialni-spalovani-skhaas-vychlazena-smycka-skhaas-vymenitelny-vymenik-skhaas-privod-vzduchu-sk

Detailné informácie

Podrobný popis

Krbové kachle s výmenníkom Haas+Sohn ANDRUS v antracitovom prevedení so sivou dlažbou na boku, nájdu svoje uplatnenie v novostavbách aj existujúcej zástavbe. Kachle spájajú tradičný obdĺžnikový tvar a moderný dizajn s decentne zaoblenými hranami.

  • jednoduchý štýl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízke emisie
  • dlhodobo preverená kvalita

Kachle ANDRUS sa vyrábajú v antracitovej farbe so sivým obkladom, alebo vo farbe čiernej, s béžovým obkladom. Oba farebné varianty sa dodávajú vo verzii s odpojiteľným teplovodným výmenníkom. Kachle sú vyrobené z kvalitného 2-5 mm oceľového plechu, lakované špeciálnym žiaruvzdorným lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám.

Uchvátia vás pevné liatinové dvierka so špeciálnym veľkoplošným sklom, ktoré je schopné odolávať teplotám až 800oC, a ktoré zaručujú nádherný zážitok z pohľadu na plápolajúci oheň. Iste oceníte aj priestranný a praktický box na uloženie dreva.

Efektívne spaľovanie

Tieto kachle sú vysoko efektívne tiež vďaka možnosti terciárneho spaľovania, kedy dochádza k procesu zužitkovania zvyškových horľavých plynov, ktoré by bežne odchádzali so splodinami komínom. Vďaka tejto funkcii tak dochádza k zvýšeniu účinnosti spaľovania a tým aj nižšej spotrebe dreva.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ak príde vo vašom dome k výpadku elektrického prúdu, hrozí, že dôjde k prehriatiu. Táto nepríjemnosť sa dá ale jednoducho vyriešiť zakúpením ochladzovacej slučky, ktorá v prípade takejto nehody slúži ako poistka, ktorá zabráni prehriatiu výmenníka. Kachle sú na jej dodatočnú montáž prispôsobené.

Radi by ste pridali či vymenili výmenník?

Tieto kachle sú prispôsobené ďalším úpravám. U týchto kachlí tak môžete kedykoľvek výmenník odpojiť a pridať do kachlí túto záslepku. Zároveň túto možnosť oceníte vo chvíli, keď zapájate či odpojujete kachle z vykurovacieho systému a zaistíte tým zjednodušený celkový servis kachlí.

Staviate nový nízkoenergetický dom? Rekonštruujete a zvyšujete podiel izolácie pre váš byt?

V tom prípade sú pre vás tieto kachle ideálnou voľbou! Vďaka možnosti dodatočného doplnenia externého prívodu vzduchu vám doprajú dostatok času na rozhodovanie. Môžete ich najprv používať ako teplovzdušné kachle a časom k nim bez problémov môžete dokúpiť a pripojiť prívod vzduchu z vonkajších priestorov, vďaka čomu nedochádza k spaľovaniu už ohriateho vzduchu z miestnosti a efektivita spaľovania opäť rastie. Zároveň vám kachle nebudú brať drahocenný vzduch v miestnosti a vy tým pádom nebudete musieť tak často vetrať.

Neoddeliteľnou súčasťou kachlí je technická dokumentácia k produktu, ktorú nájdete v súvisiacich súboroch.

Pripojenie krbových kachlí ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tieto kachle (Ø 150 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Dodatočné parametre

Kategória: Krbové kachle s teplovodným výmenníkom
Záruka: 24 mesiacov
Hmotnosť: 250 kg
Farba: antracit
Hĺbka: 60 cm
Modelový rad: Andrus
Šírka: 62 cm
Výška: 123 cm
Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výmenník)
Dymovod - priemer: 150 mm
Externý prívod vzduchu: Áno
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 60 - 69 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 120 - 129 cm
Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 11,1 kW
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Palivo: ekobrikety, hnedouhoľné brikety, kusové drevo
Spotreba paliva: 4 kg
Terciárny prívod vzduchu: Áno
Typ kachlí: Kachle s výmenníkom
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 70 - 280 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 280 m3
Výmenník: Áno
Vývod dymovodu: horný
Celkový menovitý výkon: 16,1 kW
Menovitý výkon do priestoru: 5 kW
Menovitý výkon do vykurovacej sústavy (výmenník): 11,1 kW
Výměník: Ano
Plášť kachlí: oceľový plech

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roku 1995 spojením bývalej tradičnej rumburskej firmy Rukov s rakúskou spoločnosťou Reischl GmbH. Filozofiou spoločnosti je vyrábať kvalitné výrobky za priaznivú cenu a predovšetkým spokojnosť zákazníkov. To sa odráža v dizajnových riešeniach krbových kachlí, ktoré sú hrejivým doplnkom nielen moderne zariadených domácností, rekreačných chalúp, ale aj tradične pojatých interiérov.

HAAS+SOHN Rukov (haassohnrukov) - Profile | Pinterest