Sporák na tuhé palivá PRITY 1P34L ľavý vývod

Kód: HO958
€511 / ks €422,31 bez DPH
Skladom (3 ks)
Možnosti doručenia

Menší sporák do kuchyne na tuhé palivá Prity s výkonom 10 kW s preskleným ohniskom, rúrou na pečenie a vykurovacou schopnosťou 150 m3Vývod dymovodu s priemerom 130 mm je umiestnený vľavo v hornej časti kachlí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kuchynský sporák v čiernom prevdení PRITY 1P34L je zaručenou voľbou pre všetkých, ktorí očakávajú vysoký výkon, kvalitné prevedenie a priaznivé ceny.

Špecifikácia

Sporák má vľavo umiestnenú presklenú rúru na pečenie s teplomerom. V hornej časti je jedna liatinová varná platnička. Kachle sú netradične postavené na dvoch masívnych nohách. Kachlový sporák je z kvalitného oceľového plechu. Je lakovaný špeciálnym žiaruvzdorným lakom, ktorý odoláva vysokým teplotám. Kľučky a regulátory sú vyrobené z mosadze alebo sú poniklované. Priemer dymovodu je 130 cm. Vývod dymovodu je umiestnený na hornej doske kachlí v zadnej ľavej časti. Na výstupe zo sporáka je pridaná dymová klapka pre reguláciu spalín. Vnútro ohniska je vyložené šamotom s hrúbkou 30 mm a vybavené liatinovým roštom. Primárnou vzduchovou klapkou umiestnenou na dvierkach popolníka ovládate prívod vzduchu do kachlí, sekundárny vzduch oplachuje sklo a nemožno ho regulovať.

Rúra na pečenie

Varenie a ohrev zároveň – tento problém je vyriešený elegantným a praktickým spôsobom, a to pomocou priestoru na pečenie integrovaného v sporáku. Vďaka tomu je možné variť alebo piecť nezávisle od elektriny alebo plynu. V priestore na pečenie môžete piecť pizzu, mäso, sladké pečivo alebo chlieb a rožky.

vyhody-kamna-1p34-sporak-SK

Varianty sporáku 1P34 

Tento typ sporáka na tuhé palivá sa vyrába hneď v štyroch rôznych variantoch, ktoré sa líšia v umiestnení vývodu dymovodu a dizajnovom riešení spodnej časti. Vyberať teda môžete z kombinácií horného ľavého či pravého vývodu dymovodu a modelov s dolnou priehradkou na uskladnenie dreva či na nožičkách. Viac sa dozviete v nasledujúcej tabuľke:

Varianty sporáku 1P34 Vývod dymovodu Spodná časť  Porovnanie variantov
Sporák Prity 1P34 pravý pravý horný Priehradka na drevo prity-1P34-4
Sporák Prity 1P34 ľavý ľavý horný Priehradka na drevo prity-1P34-3
Sporák Prity 1P34L pravý vývod pravý horný Na nožičkách prity-1P34-2
Sporák Prity 1P34L ľavý vývod ľavý horný Na nožičkách prity-1P34-1
 
Pripomíname, že pri krbových kachliach s príkonom 10-300 kW je nutné vykonať odbornú revíziu aspoň 1x za dva kalendárne roky.

Váhate, či sú tieto kachle pre vás tie pravé? S rozhodnutím vám pomôžu informácie v tomto popisku a uvedené parametre kachlí.

Nenašli ste v popisku alebo parametroch všetko potrebné, alebo sa chcete pred výberom pre istotu ešte poradiť? Neváhajte nám zavolať na 220 570 341 alebo nám pošlite email na info@odsuseda.sk. Radi vám poradíme a zodpovieme vaše otázky. 

Ako vybrať správne kachle?

Premýšľate o nákupe kachlí? Pred výberom je dobré si rozmyslieť, kam chcete kachle umiestniť a aké priestory nimi plánujete vykurovať. Prvým dôležitým parametrom je preto celkový výkon, od ktorého sa odvíja vykurovacia schopnosť kachlí. Všeobecne platí, že na 1 kW výkonu pripadá 16 - 20 m3 vykurovaného priestoru. Pri lepšie izolovaných domoch je potom tento pomer ešte vyšší.

banner-vybirate-kamna-sk

Viac o výbere krbových kachlí

TIP: Chcete sa dozvedieť, aký veľký priestor vykúria tieto kachle? Pozrite sa na údaj Vykurovacia schopnosť alebo ju vypočítajte na základe údajov o výkone kachlí pri tomto popisku. Čo jednotlivé parametre značia, sa dozviete v nápovede (zelený otáznik pri parametre).

Pripojenie krbových kachlí ku komínu

Kachle sa ku komínu pripájajú pomocou dymovodov. Pre výber vhodných dielov je potrebné poznať umiestnenie hrdla dymovodu na kachliach a umiestnenie vstupu do komína v miestnosti. Od týchto údajov sa odvíja, aké diely a v akých dĺžkach použijete. Najčastejšie používanými dielmi sú dymové rúry a kolená. V prípade, že priemer hrdla na kachliach nezodpovedá priemeru vstupu do komína, môžete použiť redukcie. Dymové redukcie využijete pre reguláciu priemeru na kachliach, komínovú redukciu potom pre reguláciu v mieste pripojenia na komín. Dbajte na to, aby sa priemer dymovodu v smere toku spalín nezmenšoval.

Vhodnými dielmi pre zakončenie dymovodu a ich pripojenie na komín sú zder alebo prechodka do komína. Miesto pripojenia dymovodu do komína potom z estetických dôvodov môžete zakryť ružicou. Pre správnu funkciu dymovodu je nutné spalinový tok priebežne čistiť, a to pomocou rúrových kief.

Rýchly výber dymovodov pre tieto kachle (O 130 mm)

kamna+kouřovody-popis-sk

Kompletná ponuka dymovodov

Príslušenstvo, ktoré sa hodí

Okrem dymovodov, ktoré sú pre pripojenie kachlí nevyhnutné, existuje celý rad príslušenstva, ktoré vám kúrenie, údržbu a posedenie pri kachliach spríjemnia. Ako už názov napovedá, vysávače studeného popola využijete pre odsatie a vyčistenie kachlí od popola. Kroky pri zakúrení si ušetríte, ak si drevo na prikladanie uskladníte hneď vedľa kachlí v krbovom zásobníku alebo krbovom koši. Počas samotného prikladania iste použijete krbové náradie.

Banner-na-příslušenství-ke-kamnum-sk

Kompletná ponuka krbového príslušenstva

Balenie a spôsob doručenia

Produkt vám doručíme paletovou prepravou a bude zabalený tak, aby pri preprave nedošlo k jeho poškodeniu. Prepravca doručí produkt k prvým uzamykateľným dverám. Samotné kachle budú najčastejšie zabalené v ochrannom drevenom ráme a umiestnené na polpalete. V inom prípade sú kachle pripevnené páskou k polpalete, omotané strečovou fóliou a vo vnútri aj zvonku vyplnené kartónom. Pokiaľ máte ku kachliam objednané aj iné produkty, budú vám doručované v samostatnom balíku (bez ďalších nákladov). 

Čo o kachliach PRITY hovoria zákazníci

,,Kachle už máme v prevádzke a sme spokojní. Spĺňajú na 100% naše očakávania. Ďakujeme." (Slavo)

,,Som spokojná, prevedenie kachlí je celkom kvalitné a pekné, lepšie ako som podľa obrázku očakávala. V jednoduchosti je krása. Kachle fungujú, rúra pečie." (Monika)

,,Veľmi výkonné kachle za nízku cenu." (Dagmar)

,,Je to paráda - vykúrim s nimi celý spodok domu! 3 miestnosti 5 * 5 m, vysoké 3,20 m" (Zdena)

,,Kachle sú krásne, robustné a hlavne kúria." (Pavol)

Dodatočné parametre

Kategória: Sporáky na tuhé palivá
Hmotnosť: 67 kg
Farba: čierna
Hĺbka: 45 cm
Modelový rad: 1P34
Šírka: 75 cm
Výška: 80 cm
Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
Dymovod - priemer: 130 mm
Externý prívod vzduchu: Nie
Parameter pre filtrovanie: Hĺbka: 40 - 49 cm
Parameter pre filtrovanie: Šírka: 70 - 79 cm
Parameter pre filtrovanie: Výška: 80 - 89 cm
Maximálna dĺžka polena: 34 cm
Palivo: kusové drevo, dřevené brikety
Vykurovacia schopnosť (orientačná): 125 - 150 m3
Vykurovacia schopnosť (pri ideálnych podmienkach): 150 m3
Vývod dymovodu: horný - ľavý
Emisná trieda: 4
Menovitý výkon do priestoru: 10 kW
Prikladaci otvor (Š x V): 18 x 16 cm
Rozmery ohniska (Š x H x V): 20 x 35 x 28 cm
Rozmery rúry (Š x H x V): 35 x 38 x 20 cm
Rúra: Áno
Účinnosť: 0,75
Výměnník: Nie
Plášť kachlí: oceľový plech
Umiestnenie rúry: vľavo
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevypĺňajte toto pole:
1
Avatar autora | 19.9.2022
CHYBAAA DYMOVOD 130 CM????? malo by byt 130 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: