Elektrický záhradný štiepkovač FIELDMANN FZD 5015-E

Kód: FD50002512
€198 / ks €163,64 bez DPH
Dočasne nedostupné
Možnosti doručenia

Elektrický záhradný štiepkovač od značky FIELDMANN s príkonom elektromotora 2 800 W a s ozubený valcom, ktorý drví vetvy až do priemeru 44 mm. Vznikajúca štiepka je zachytávaná do nádoby s objemom 60 l.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vďaka drviču FIELDMANN FZD 5015-E už nie je potrebné záhradný odpad voľne páliť, ale je ho možné spracovať na tzv. štiepky, ktoré môžete využiť ako výborné palivo do krbových kachlí či ako náhradu za mulčovaciu kôru, kríky a stromy tak ochránite pred vysychaním, zamedzíte rastu buriny a zlepšíte kvalitu pôdy. Drvením záhradného odpadu sa tak nielen zbavíte nepríjemného odpadu, ale ešte ušetríte.

Motor

Elektromotor s vysokým príkonom 2 800 W je vybavený motorovou brzdou a kvalitnou elektronickou ochranou proti preťaženiu. To všetko je zárukou bezproblémovej funkcie a dlhej životnosti stroja. Motor má spätný chod pre ľahké odstránenie zaseknutej vetvy. Ozubený valec zvládne vetvy až s priemerom 44 mm.

Konštrukcia

Stroj je opatrený integrovanou násypkou s objemom cca 60 l z priehľadného materiálu, takže vždy vidíte, koľko vám v plastovom boxe ešte zostáva miesta pre ďalšiu štiepku. Oceľový rám zvyšuje stabilitu pri práci a tým napomáha bezpečnému používaniu stroja. Veľké transportné kolesá a madlo zaručujú príjemnú manipuláciu s celým strojom. Vďaka použitej technológii pomalobežného drviaceho valca má stroj extrémne tichý chod, takže nikdy nebudete rušiť svojich susedov. Vďaka ozubenému drviacemu valcu si stroj sám vťahuje vetvy, čo vám ušetrí veľa námahy. 

                                        

Parametre

  • Príkon: 2 800 W
  • Maximálny priemer drveného odpadu 44mm
  • Funkcia samovťahovania
  • Funkcia spätného chodu
  • 60L záchytná nádoba
  • Pomocný plastový posúvač
  • Kolieska pre ľahkú manipuláciu
  • Ochrana proti preťaženiu
  • Váha 19,4 Kg

Dodatočné parametre

Kategória: Drviče konárov
Hmotnosť: 22,5 kg
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
LC Avatar autora | 26.4.2021
Ja som už tento štiepkovač raz mal, ale odišiel motor a jeho oprava (výmena by bola drahšia ako kúpa nového, tak som volil nákup nového, pretože som s týmto výrobkom veľmi spokojný.
5
L Avatar autora | 12.3.2021
Mal som aj nožový drvič, takže môžem porovnať. Práca s týmto štiepkovačom je radosť. Má oproti nožovému drviču samovťahovací efekt konárov, takže sa pri tom človek toľko nenadriete a nemusia sa plniaci otvor neustále čistiť. Pracoval som s ním asi 3 hodiny a nestalo sa mi, že by som musel prepnúť na spätný pohon, alebo že by sa preťažením zastavil. Odporúčam silné konáre drviť surové, slabé vetvy radšej suchšie. Oceňujem tiež zbernú nádobu. Štiepkovač je oproti iným ľahší. Vytvára hrubšie štiepky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Fieldmann, to sú stroje, náradie a nábytok pre dom aj záhradu. Poznávacím znamením je neobvyklý dizajn a typická farebná kombinácia. Najnovšie trendy, maximálna bezpečnosť, komfort a ergonómia. To sú charakteristické znaky pre produkty rýdzo českej značky Fieldmann.

Zo širokého sortimentu sa na záhradu hodí: Záhradný nábytok, záhradná technika, nožnice na trávu, reťazové píly, kosačky a vyžínače, plotostrihy, grily, čerpadlá, kultivátory, nožnice na živý plot a vetvy, prenosné ohnisko, domáce vodárne.